Obniżenie procesów przemiany materi

Według najnowszych statystyk u około 20% kobiet występuje względna nadwaga, a u 20% przypadków przyrost wagi jest dość znaczny.
W pewnym stopniu obniżenie procesów przemiany materii jest uwarunkowane brakiem estrogenów lub też ich zmniejszonym stężeniem. Ale w większości przypadków nadwyżka wagi ciała jest spowodowana niewłaściwym trybem życia lub też niewłaściwym sposobem odżywiania się. Kobiety w tym wieku z reguły prowadzą zasiedziały tryb życia, nie uprawiają sportów lub rezygnują z dotychczas uprawianych. Zastosowanie diety z minimalną ilością węglowodanów i tłuszczów w większości pozwala utrzymać dotychczasową sylwetkę i wagę ciała. Należy zrezygnować ze słodyczy, w szczególności z ciastek i czekolady, a inne przetwory mączne ograniczyć do minimum, jak również ograniczyć tłuszcze, głównie pochodzenia zwierzęcego. W diecie należy uwzględnić przede wszystkim chude mięso, jaja, sery (białko), jarzyny i owoce (witaminy i sole mineralne).

Witaj na moim serwisie! Nazywam się dr Jagoda Izdebska i jestem lekarzem z zawodu i pasji. Na moim blogu znajdziesz informacje dotyczące utrzymania dobrego zdrowia. Wpisy jakie tutaj zamieszczam to fachowa wiedza medyczna oparta o moje doświadczenie w pracy lekarza. Mam nadzieję, że treści przypadną Ci do gustu!

Znalazłeś się tutaj dzięki poniższej frazie kluczowej:

Wszelkie prawa zastrzeżone (C)