Początek porodu

O tym, że na około 2 tygodnie przed porodem obniża się dno macicy, co kobieta dczuwa głównie jako ulgę w oddychaniu, już mówiliśmy.
Kilka dni przed porodem mogą zjawić się tzw. bóle przepowiadające. Są to mniej ub bardziej odczuwane krótkie i nieregularne skurcze macicy, które po kilku godzinach ustępują. Wskutek zmniejszonej możliwości poruszania się płodu kobieta odczuwa nniejszą jego ruchliwość, co niekiedy określa się jako ustanie ruchów. Stan ten liekiedy wymaga kontroli lekarskiej, w celu potwierdzenia obecności i jakości tętna płodu. Tuż przed właściwym początkiem porodu mogą zjawić się nadmierne, lekko zaróżowione, jakby śluzowe, upławy z pochwy. Początek porodu objawia się wystąpieniem regularnych, co kilka minut powtarzających się, skurczów macicy. Jako pierwiastek skurcze porodowe zaczynają się w okolicy kości krzyżowej, opasują irzuch i kończą się w okolicy pachwin lub nad spojeniem łonowym.

Witaj na moim serwisie! Nazywam się dr Jagoda Izdebska i jestem lekarzem z zawodu i pasji. Na moim blogu znajdziesz informacje dotyczące utrzymania dobrego zdrowia. Wpisy jakie tutaj zamieszczam to fachowa wiedza medyczna oparta o moje doświadczenie w pracy lekarza. Mam nadzieję, że treści przypadną Ci do gustu!

Znalazłeś się tutaj dzięki poniższej frazie kluczowej:

Wszelkie prawa zastrzeżone (C)